Ilustracja do informacji: Maks Kaśnikowski i Zuzanna Smejlis wygrywają Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów o Puchar Dyrektora WOSiR Drzonków

• 17-03-2015
  • , Autor: M. S.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Trzy dni zmagań, mnóstwo zaciętych i wyrównanych pojedynków, gra do późnego wieczora,  tak krótko można opisać to co działo się podczas turnieju tenisa Skrzatów rozegranym w dniach 14-16 marca w Drzonkowie. Do rywalizacji stanęło 29 chłopców i 22 dziewczynek. Zawodnicy przyjechali z całej Polski. W sobotę  rozgrywano pojedynki singlowe, na niedzielę zaplanowano gry deblowe a w poniedziałek rozegrano półfinały i finały gier pojedynczych oraz finały gier podwójnych. W końcowej klasyfikacji wśród chłopców zwyciężył reprezentant KT Legia Warszawa Maks Kaśnikowski. W finale pokonał zawodnika z PKT Pabianice Aleksandra Orlikowskiego wynikiem 2-0 (62 60).
Pośród dziewcząt zwyciężyła rozstawiona z numerem 2, Zuzanna Smejlis (AT Promasters Szczecin) która pokonała rewelację turnieju reprezentantkę PT Olimpia Poznań Zuzannę Jeschke 2-0 (75 75).
W grach podwójnych zwyciężyła para Maks Kaśnikowski/Aleksander Orlikowski która po bardzo ciekawym i stojącym na wysokim poziomie pojedynku pokonała parę Jonasz Dziopak/Martyn Pawelski (KS Mostostal Zabrze).
W grze podwójnej dziewcząt zwyciężyła para Rozalia Gruszczyńska (KKKS Kraków) i Marcelina Kotylak (WKT Mera Warszawa).