KURS TAŃCA DLA PAR

Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w ,,KURSIE TAŃCA DLA PAR''. Startujemy  7 października 2019 o godzinie 20.00. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, na sali koferencyjno-sportowej w budynku pływalni krytej WOSiR Drzonków. Koszt kursu - 390 zł za parę. Czas trwania - kurs 3 miesięczny (12 spotkań) - jedno spotkanie trwa 60 minut.
 
Kurs poprowadzi Andrzej Mącznik, tancerz najwyższej klasy międzynarodowej S w stylu latynoamerykańskim. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 10 lat - przez kolejne 18 lat czynnie brał udział w międzynarodowych zawodach i szkoleniach z najlepszymi trenerami na świecie."
 
Szczegółowe informacje u instruktora - kom. 606 989 711.
OPIS TAŃCÓW: SALSA, BACHATA, CHA - CHA, RUMBA ORAZ WALC ANGIELSKI I DISCO FOX

SALSA: "Salsa czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy. Style te różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków (np. taniec na 1 lub 2) w muzyce, geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem bądź brakiem elementów solowych. Salsa na Kubie powstała jako połączenie tańca son z kubańską rumbą. Salsa w Portoryko rozwinęła się pod wpływem lokalnych tańców.

BACHATA: "Jest to oryginalny styl powstały na Dominikanie. Wykazuje pewne podobieństwa do innych tańców latynoskich, zwłaszcza do cha-cha. Piosenki tworzone w tym stylu są relatywnie najszybsze. Choreografie charakteryzują się skomplikowaną pracą stóp, z dużą ilością półkroków. Taniec rozliczany jest na 4. Krok podstawowy zwany box step jest dosyć prosto skonstruowany. Następujące po sobie kroki powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu.

CHA CHA: "Młody kubański, latynoamerykański taniec towarzyski w metrum parzystym 4/4 i typowym tempie 32-33 takty/min, wywodzący się z rumby i mambo. Taniec cha-chy opiera się na kroku chassé czyli kroku w formacie odstaw-dostaw-odstaw. Chassé wykonywane do tyłu nosi nazwę back lock (odstaw-skrzyżuj-odstaw), natomiast w przód lock step (format identyczny jak w krokach do tyłu). Aby cha-cha wyglądała efektownie, należy zwrócić uwagę na przeprostowywanie kolan oraz ogólną moc nóg. Ma to również wpływ na ruch innych partii ciała, na przykład bioder. Cha-cha ma w sobie dużo elementów rumby, beatu. Wiele osób uczy się tego tańca. Ma on umiarkowanie szybkie tempo."

RUMBA: "Nazywana tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wchodzi w skład dziesięciu tańców towarzyskich. Rumba ma metrum 4/4. Rozliczenie tempa kroku podstawowego to wolny, szybki, szybki. Trzymanie podobnie jak w innych tańcach latynoamerykańskich może być otwarte (za jedną rękę) lub zamknięte (obiema rękoma). Ciężar ciała musi być stale utrzymywany nad palcami stóp. Chodzenie w tym tańcu odbywa się na nogach przeprostowanych. Partnerka w rumbie kusi i wymyka się, partner zaś prezentuje swą wybrankę i pozornie podejmuje jej grę, ale tak naprawdę to on prowadzi. Rumbę na turniejach tańca tańczy się jako trzecią z pięciu tańców latynoamerykańskich. Rumbę towarzyską rozliczać możemy w dwóch rytmach: wspomnianym już raz, dwa, trzy, cztery czyli w rytmie square, ale także w rytmie cubana (cztery, raz, dwa, trzy)."
 
DISCO FOX: "Na kursie tańca użytkowego nauczymy każdego jak świetnie sobie radzić na balu, przyjęciu weselnym, eleganckim biznesowym party, na evencie firmowym, na balu Sylwestrowym i w każdej innej sytuacji gdy dwoje ludzi chce posmakować przyjemności wspólnego tańca w parze, pokażemy partnerowi jak zaprosić partnerkę do tańca, jak poprowadzić  ją w tańcu i jak podziękować. Nauczymy kodu sygnałów ruchowych, potrzebnych  w prowadzeniu. Pokażemy jak, w oparciu o proste schematy ruchowe i figury taneczne, uszczęśliwić partnera swoją werwą i fantazją."
 
WALC ANGIELSKI: Jest to taniec powolny o charakterze romantycznym. Tańczy się go parami, w ścisłym objęciu, które umożliwia tancerzowi prowadzenie tancerki ciałem. W walcu angielskim, w klasycznym temacie, istnieje zasada, że po obrocie w jedną stronę, przetańczonym w dwóch taktach, przechodzi się do dwutaktowego obrotu w przeciwną stronę przez zastosowanie jednotaktowego kroku zmiennego.

Załączniki

 • 11-03-2019
 • Autor: M. S.
 • drukuj
 • PDF
 • poleć
 • Logo: RSS
 • Logo: Facebook
 • Logo: YouTube
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
System e-Usług
Baner: Baner partnerów 1Baner: Baner partnerów 2Baner: Baner partnerów 3Baner: baner_zgrana rodzina
 • Baner: LUBUSKA FEDERACJA SPORTU
 • Baner: ZKS PIĘCIOBÓJ
 • Baner: MINISTERSTWO SPORTU
 • Baner: ZKŻ STELMET
 • Baner: BLASZCZYK_TENIS
 • Baner: LRPO_MAŁY
 • Baner: Marta_Lindow
 • Baner: Marta_ESAB
 • Baner: Marta_Europejska Akademia Sportu
 • Baner: OŚRODKI_Z_WOSIR