Ilustracja do informacji: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIĘCIOBOJU ZA NAMI!

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIĘCIOBOJU ZA NAMI!

• drukuj
  • poleć
  • PDF

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym zakończone!

W dniach 11-17 września br. na obiektach sportowo-rekreacyjnych w Drzonkowie odbyły się 45 Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym CISM 2017!
Na starcie stanęło 17 reprezentacji:  Argentyna, Austria, Białoruś, Brazylia, Chiny, Dania, Egipt, Ekwador, Francja, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Rosja, Ukraina, Wenezuela, Węgry oraz gospodarze Polska.
Szczęśliwie dla polskiej reprezentacji zakończyła się konkurencja w ramach sztafety mieszanej. Polacy w składzie Anna Maliszewska i Szymon Staśkiewicz zajęli trzecie miejsce, a tym samym wywalczyli medal brązowy. Zwyciężyła sztafeta Francji, która wyprzedziła Węgrów.
W startach indywidualnych nasi reprezentanci zajęli miejsca poza podium. Wśród mężczyzn najlepsze miejsce zajął Sebastian Stasiak, który był 21. Szymon Staśkiewicz zajął 24 miejsce, a Jarosław Świderski był 26. Remigiusz Golis nie dostał się do finału. Nasza drużyna zajęła miejsce 7.
W klasyfikacji kobiet najlepsza była Anna Maliszewska, która zajęła miejsce 4, a do podium zabrakło jej zaledwie 4 sekundy. Tak dobrą pozycję Maliszewska wypracowała na ostatniej konkurencji biegu połączonego ze strzelaniem, który wygrała. Druga z Polek Natalia Hachulska zajęła miejsce 20, a Oktawia Nowacka wycofała się z zawodów z powodów zdrowotnych.