Ilustracja do informacji: MIĘDZYNARODOWE ZAWODY MŁODZIEŻOWCÓW I PUCHAR EUROPY U19 W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• 24-04-2017
  • , Autor: Katarzyna W.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W niedzielę (23 kwietnia 2017r.) zakończyły się Międzynarodowe Zawody Młodzieżowców i Puchar Europu U19 w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach udział wzięło 85 sportowców z 10 krajów (min. Australi, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Litwy, Rosji, Meksyku, Polski).
W klasyfikacji młodzieżowców najlepszą okazała się Ksenia Fralcova z Rosji, drugie miejsce zajęła Aurelia Tamasaukaite z Litwy, z kolei trzecia była Marina Carrier z Australii. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Andrei Zuev z Rosji, drugie miejsce na podiu zajął Daniel Ławrynowicz z klubu St PP CWKS Legia Warszawa, z kolei na trzeciecim miejscu uplasował się reprezentant Czech Marek Grycz.
W Pucharze Europy U19 w klasyfikacji open kobiet zwyciężyła Adelina Ibatullina z Rosji, wyprzedzając Melissę Mireles z Meksyku i Rebekę Peter z Węgier. Wśród mężczyzn w tej kategorii pierwsze miejsce zajął Barnabas Burcsik, drugie miejsce Balazs Szap (reprezentanci Węgier), miejsce trzecie wywalczył Litwin Gytis Gudlevicius.