Ilustracja do informacji: MEDALE DLA LUBUSKICH PARAOLIMPIJCZYKÓW

• , Autor: K. W.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Szymon Sowiński zawodnik Start Zielona Góra trenujący na co dzień w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zdobył srebrny medal paraigrzysk olimpijskich w Tokio w strzelectwie na 25m (30+30 strzałów).

Sowiński startował w finale strzelectwa sportowego w klasie SH1 z dystansu 25 m. Musiał walczyć w dwóch dogrywkach. Najpierw o strefę medalową, a potem o srebrny medal. W obu wyszedł zwycięsko i z wynikiem 21 trafień zajął drugie miejsce w zmaganiach. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Medale zdobyli również inni Lubuscy Paraolimpijczycy.

Medale zdobyte przez reprezentantów woj. Lubuskiego:
  • Lech Stoltman (Start Gorzów Wlkp.) – brąz – lekkoatletyka, pchnięcie kulą, kat. F55
  • Tomasz Jakimczuk (Start Zielona Góra) – brąz – tenis stołowy, drużynowo, klasa 1-2 (razem z Rafałem Czuperem – Start Białystok)
  • Maciej Lepiato (Start Gorzów Wlkp.) – brąz – lekkoatletyka, skok wzwyż, kat. T64

Gratulacje !!!!

Lubuskie w Tokio reprezentuje 17 zawodniczek i zawodników (11 Start Gorzów Wlkp, 5 Start Zielona Góra, 1 UKS Dziesiątka Nowa Sól) Igrzyska paraolimpijskie w Tokio potrwają do niedzieli, 5 września. Na tę chwilę Polacy mają 19 medali - 3 złote, 6 srebrnych i 10 złotych.