Ilustracja do informacji: PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

PODSUMOWANIE MISTRZOSTW POLSKI W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• 19-08-2021
  • , Autor: K. W.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Mistrzostwa Polski Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, odbywające się w terminie 16-18 sierpnia br. obfitowały w sportowe emocje. Zawodniczki i zawodnicy biorący udział w sportowych zmaganiach zaprezentowali fantastyczną formę.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się konkurencje kobiet, w których zwyciężyła tegoroczna olimpijka - Anna Maliszewska, która ponownie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Oktawia Nowacka oraz Natalia Dominiak.

W drugim etapie rywalizacji złoty medal zdobył Maciej Klimek, otrzymując tytuł najmłodszego w historii Mistrza Polski Seniorów. Wyprzedził on Macieja Dukielskiego oraz trzeciego na podium Kamila Kasperczaka.

Sztafety mieszane zakończyły trzydniowe spotkanie sportowe. Reprezentanci Klubu Sportowego Olimpia Zielona Góra - olimpijczycy z Tokio 2020 - Anna Maliszewska oraz Sebastian Stasiak, stanęli na najwyższym stopniu podium. Na drugiej pozycji uplasowali się Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak. Natomiast po brązowy medal sięgnęli Michalina Wierzba i Łukasz Gutkowski.

Przy okazji rozgrywanych w WOSiR Drzonków Mistrzostw Polski w pięcioboju nowoczesnym odbyły się zawody kontrolne młodszych kategorii.

Serdeczne gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom!