Ilustracja do informacji: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM ZA NAMI

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM ZA NAMI

• 13-11-2018
  • , Autor: Joanna Jakuć
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 10-11 listopada 2018r w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 157 zawodników z całej Polski, w tym 9 osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Podopieczni trenerów: Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka odnieśli wspaniały sukces zdobywając ogółem 12 medali: 4 złote,  5 srebrnych i 3 brązowe. Nie zawiedli przede wszystkim  reprezentanci Polski, którzy walczyli dzielnie. Niektóre pojedynki były bardzo zacięte i kończyły się wynikami 3:2. Natomiast nie miał większych problemów  IGOR  MISZTAL, który  był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Mistrzostw, zdobył 3 złote medale, zwyciężył w swojej klasie startowej 10-tej, dorzucił 2 medale złote. W grze podwójnej z Piotrem Grudniem w połączonych klasach 6-10 oraz w grze podwójnej mieszanej z Dajaną Jastrzębską (Start Katowice) - klasy 6-10. PIOTR GRUDZIEŃ  okazał się najlepszy we wszystkich swoich startach zdobywając 2 złote medale: w klasie 8-mej i w grze podwójnej  z Igorem Misztalem (klasy 6-10). MARCIN SKRZYNECKI  również w klasie 8-mej zanotował na swoim koncie  trzy medale: w tym dwa srebrne w pojedynkach z kolegami klubowymi: z Piotrem Grudniem w grze singlowej przegrał poprzez krecz,  na wskutek kontuzji, drugi srebrny w grze podwójnej w mieszanej (klasy 6-10) z naszą zawodniczką Dorotą Mituta, natomiast  w grze podwójnej (kl.6-10) brązowy medal z Hubertem Morusiewiczem również zawodnikiem Start-u Zielona Góra. DOROTA MITUTA dorzuciła jeszcze do swojej kolekcji  srebrny medal w grze podwójnej z Dajaną Jastrzębską (Start Katowice) oraz brązowy w grze singlowej w swojej 10-tej klasie. Dobrze się spisał TOMASZ JAKIMCZUK, który w połączonych klasach 1-2, zawodników na wózkach inwalidzkich zdobył srebrny medal, uznając tylko wyższość kolegi z reprezentacji kraju - Rafała Czupera (Start Białystok). Natomiast razem z nim Tomek wywalczył drugi srebrny medal, tym razem w grze podwójnej w klasach 1-5. Bardzo dzielnie walczył w klasie 6-tej, TOMASZ MIKA, którego trenerem jest Adam Jurasz. Niewiele zawodnikowi brakowało w samych końcówkach meczów, zabrakło przysłowiowego ”szczęścia”, zajął ostatecznie doskonałe III miejsce, zdobywając brązowy medal. W Mistrzostwach udział wzięli również zawodnicy: PIOTR NIEMIEC ( klasa 9) zajął miejsce 11-15 oraz JAN CHEŁMICKI (klasa 7), miejsce 13-21.