Ilustracja do informacji: ZAWODY PIĘCIOBOJOWE!

• , Autor: Magdalena Modzelewska
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Za nami pięciobojowy weekend w Drzonkowie. W dniach 18-20 maja br. na obiektach sportowo-rekreacyjnych odbyły się trzy imprezy pięciobojowe.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 16 w formule laser run wśród dziewcząt zwyciężyła PYDYSZEWSKA Ewa z UKS 5 Konstantynów Łódzki, miejsce drugie zajęła  ŁAWRYNOWICZ Zuzanna z UKS „Dwójka” Tczew, z trzecie MYRDA Paulina z UKS 48 Częstochowa. Wśród chłopców miejsce pierwsze zajął MICHALCZYK Bartosz z UKS ”G-8″ Bielany Warszawa, drugie ZIÓŁEK Piotr z UKS ”Dwójka” Tczew a trzecie KLIMEK Maciej RTP Victoria Radom. Z kolei w Międzynarodowych zawodach młodzieżowców i Pucharu Europy U19 udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z Czech, Niemiec, Węgier i Polski. Wśród kobiet na podium stanęły trzy Niemki. Zwyciężyła Rebecca Langreher, druga była Anna Renata Muller, a trzecia Pia Bukow. Najlepsza Polka Aleksandra Sobolewska z ZKS Drzonków zajęła miejsce 9. Wśród mężczyzn całe podium zdominowali Węgrzy. Zwyciężył Bence Kardos, drugi był Illes Szabo, a trzeci Balint Bernath. Najlepszy z Polaków Oskar Paradowski z UKS G-8 Bielany Warszawa zajął piątą pozycję.
W Pucharze Europy U19 wygrała Czeszka Katerina Krejci z klubu Dukla Praga, drugie miejsce zajęła Agnieszka Wysokińska z UKS G-8 Bielany Warszawa, a trzecia Węgierka Rita Erdos. Wśród mężczyzn zwyciężył Igor Powroźnik z ZKS Drzonków, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Kamila Kasperczaka i Czecha Jakuba Malecek.