Ilustracja do informacji: SUPERLIGA TENISA STOŁOWEGO!

• drukuj
  • poleć
  • PDF

ZKS PALMIARNIA - MORLINY OSTRÓDA 2:3

W ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 Lotto Superlidze Tenisa Stołowego ZKS Palmiarnia przegrała z Ostróda 2:3. Mecz odbył się 18 maja br. na hali sportowej w Ośrodku w Drzonkowie.
Pierwsza gra meczu to pojedynek Kamila Nalepy z Bartoszem Suchem. Doświadczenie wzięło górę i wieloletni reprezentant Polski zwyciężył 3:1.
W drugiej grze spotkali się Łukasz Wachowiak i Kacper Petaś. Obaj młodzi zawodnicy są jeszcze juniorami, ale pokazali bardzo ciekawy tenis stołowy, z wieloma wymianami, zagraniami na bardzo wysokim poziomie. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł zawodnik gospodarzy wygrywając 3:1. Najbardzej zacięty pojedynek to mecz reprezentantów Czech - Mirosława Horejsiego - Dmitrija Prokopcowa. Mnóstwo fantastycznych zagrań. Wydawało się, że zwycięży zawodnik Palmiarni, który przy prowadzeniu 2:1 w setach i 10:9 w czwartym secie miał piłkę meczową, którą niestety przestrzelił i przegrał ostatecznie w setach 2:3. Kolejna gra to zwycięstwo 2:0 Kamila Nalepy nad Kacprem Petasiem, co doprowadziło do remisu w meczu 2:2. W ostatniej grze spotkali się Łukasz Wachowiak i Bartosz Such. Mimo bardzo dobrej postawy, walki i ambicji młodszego zawodnika Zielonej Góry, to Bartosz Such zwyciężył 2:1 i dzięki temu goście pokonali gospodarzy 3:2.
Po meczu działacze ZKS-u, wraz z kibicami podziękowali Mirosławowi Horejsiemu za 4 lata gry w Palmiarni Zielona Góra, było tradycyjne "100" lat, okolicznościowy tort i dużo wzruszających chwil. Były również symboliczne podziękowania dla Lucjana Błaszczyka, który kończy zawodniczą karierę i występy w superlidze. Jednak oficjalne zakończenie naszego kapitana odbędzie się na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie 1 września 2018 roku. Jeszcze raz dziękujemy zawodnikom za dostarczone emocje w sezonie 2017/2018. Dziękujemy bardzo kibicom, którzy za każdym razem stawiają się na meczach Palmiarni. Dziękujemy sponsorom klubu, władzom Miasta Zielona Góra oraz Województwa Lubuskiego za wspieranie klubu. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w działalność na rzecz sekcji tenisa stołowego ZKS Palmiarnia. Cel - utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek (30 sezon) został osiągnięty. Nadchodzi zmiana pokoleniowa. Miejmy nadzieję, że szybko znajdą się następcy Lucjana Błaszczyka. Przed nami trzy miesiące przerwy w rozgrywkach.