Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie – PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY
Ilustracja do informacji: PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

PODSUMOWANIE WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO DZIECI I MŁODZIEŻY

  • 08-02-2018
  • , Autor: Magdalena Modzelewska
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniu 7 lutego 2018 r. na terenie Ośrodka odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2017 roku. Organizatorem wydarzenia był Departament Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Lubuska Federacja Sportu.
 
W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody dla najlepszych trenerów, których podopieczni osiągnęli w bieżącym roku wysokie rezultaty w rywalizacji sportowej. Przekazano również wyróżnienia dla klubów sportowych oraz zawodników, a także gmin województwa lubuskiego, które zdobyły czołowe miejsca, punktując w ramach Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.
 
W uroczystości udział wzięli: Romuald Gawlik – Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Czesław Fiedorowicz -  Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego, Robert Paluch – Wicewojewoda Lubuski, Łukasz Porycki – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego, Bogusław Wontor – Prezes Lubuskiej Federacji Sportu oraz Bogusław Sułkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.
 
Bogusław Sułkowski – Dyrektor Ośrodka przedstawił również podsumowanie XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych, która w 2017 roku była organizowana przez województwo lubuskie, a 12 z 18 dyscyplin na terenie Ośrodka. Anna Sulima-Jagiełowicz z własnego doświadczenia polecała Ośrodek jako świetną bazę do realizacji zgrupowań, treningów czy konsultacji sportowych. Dla klubów i stowarzyszeń z województwa lubuskiego przedstawiła ofertę uwzględniającą wszelkie potrzeby zawodników.
Jako sprzymierzeńcy sportu cieszymy się, że mogliśmy gościć wybitnych młodych sportowców oraz trenerów.
Wszystkim gratulujemy sukcesów oraz życzymy kolejnych w 2018 roku.
 
Poniżej przedstawiamy wyniki współzawodnictwa sportowego w 2017 roku.
 
             
WOJEWÓDZTWO
RAZEM
1.
MAZOWIECKIE
19 563,78
2.
WIELKOPOLSKIE
18 019,30
3.
ŚLĄSKIE
15 751,55
4.
DOLNOŚLĄSKIE
14 011,98
5.
MAŁOPOLSKIE
12 405,06
6.
POMORSKIE
11 499,55
7.
KUJAWSKO-POMORSKIE
10 781,42
8.
ŁÓDZKIE
9 393,61
9.
ZACHODNIOPOMORSKIE
7 840,67
10.
LUBELSKIE
7 628,32
11.
LUBUSKIE
5 657,73
12.
WARMIŃSKO-MAZURSKIE
5 654,99
13.
PODLASKIE
5 529,04
14.
PODKARPACKIE
5 081,49
15.
OPOLSKIE
3 521,06
16.
ŚWIĘTOKRZYSKIE
2 847,91
 
15 klubów, które w ogólnopolskim współzawodnictwie zdobyły najwięcej punktów w województwie lubuskim:
  1. Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp. – 558,55 pkt.
  2. Zielonogórski Klub Sportowy Gwardia Zielona Góra
  3. Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków – 411,09 pkt
  4. Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra – 289,18 pkt
  5. Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie – 270 pkt
  6. Klub Sportowy AZS AJP Gorzów Wlkp. – 258,85 pkt
  7. Miejski Ludowy Klub Sportowy Agros Żary – 195 pkt
  8. Klub Sportowy Admira Gorzów Wlkp. – 183 pkt
  9. Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp. – 157 pkt 
  10. Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra – 151,34 pkt
  11. Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól – 131 pkt
  12. Klub Sportowy G'Power Gorzów Wlkp. – 125 pkt
  13. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa – 110 pkt
  14. Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra – 100 pkt
  15. Towarzystwo Pływackie Zielona Góra – 84,75 pkt
8 najlepszych gmin w województwie lubuskim:
  1. ZIELONA Góra – 1842,86 pkt
  2. GORZÓW WLKP 1814, 75 pkt
  3. NOWA SÓL – 328 pkt
  4. WITNICA – 288 pkt
  5. ŻARY – 265,33 pkt
  6. SZPROTAWA – 119 pkt
  7. LUBSKO – 100, 08 pkt
  8. KOSTRZYN NAD ODRĄ – 86, 5 pkt
15 najlepszych lubuskich zawodników:
  1. Paweł Kaczmarek – Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
  2. Natalia Kochańska – Zielonogórski Klub Sportowy „GWARDIA” Zielona Góra
  3. Natalia Dominiak - Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
  4. Arkadiusz Pniewski  – Uczniowski Klub Sportowy „AS” Zielona Góra
  5. Piotr Borysowiec – Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
  6. Pola Duchnowska – Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.
  7. Aleksander Płatek – Miejski Ludowy Klub Sportowy „AGROS” Żary
  8. Łukasz Potoczny– Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.
  9. Antoni Walicki – Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.
  10. Maciej Wójcik – Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra
  11. Krystian Hołdak – Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól
  12. Przemysław Korsak – Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.
  13. Oskar Stachnik – Uczniowski Ludowy Klub Sportowy UCZNIAK Szprotawa
  14. Konrad Szymański– Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra
  15. Krzysztof Morawski – Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
42 najlepszych lubuskich trenerów:
 
IMIĘ i NAZWISKO
DYSCYPLINA
KLUB SPORTOWY
Izabela Zaleska-Posmyk
Lekka atletyka
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Mariusz Żurowski
Lekka atletyka
Zielonogórski Ludowy Klub Lekkoatletyczny Zielona Góra
Tomasz Saska
Lekka atletyka
Akademicki Lekkoatletyczny Klub Sportowy AJP Gorzów Wlkp.
Zygmunt Szwarc
Lekka atletyka
Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Uczniak” Szprotawa
Dariusz Cichocki
Kajakarstwo
Kajakowy Klub Sportowy Nowa Sól
Marek Bohdziun
Kajakarstwo
Klub Sportowy G’POWER Gorzów Wlkp.
Marcin Chrobot
Kajakarstwo
Klub Sportowy „ADMIRA” Gorzów Wlkp.
Marek Zachara
Kajakarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Jan Durczak
Kajakarstwo
Małomicki Klub Kajakowy VIKING Małomice
Jerzy Zarzycki
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Mieczysław Kubiak
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Damian Komolka
Strzelectwo sportowe
Zielonogórski Klub Sportowy GWARDIA Zielona Góra
Robert Pieczyrak
Koszykówka
Klub Sportowy AZS-AJP Gorzów Wlkp.
Marek Hossa
koszykówka
Stowarzyszenie Koszykówki Młodzieżowej ZASTAL Zielona Góra
Katarzyna Biłgorajska
Akrobatyka
Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra
Monika Dzięcioł
Akrobatyka
Uczniowski Klub Sportowy AS Zielona Góra
Jacek Zagozda
Sporty saneczkarskie
Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
Roman Miciak
Sporty saneczkarskie
Uczniowski Klub Sportowy Nowiny Wielkie
Marcin Horbacz
Pięciobój nowoczesny
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Mirosław Księżyk
Pięciobój nowoczesny
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Józef Szymański
Kolarstwo
Ludowy Klub Sportowy POM Strzelce Krajeńskie
Kazimierz Prokopyszyn
Kolarstwo
Ludowy Klub Sportowy TRASA Zielona Góra
Artur Mikołajczyk
Zapasy klasyczne
Miejski Ludowy Klub Sportowy AGROS Żary
Antoni Żołna
Zapasy klasyczne
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej OLIMP Kostrzyn nad Odrą
Marek Jęchorek
Piłka siatkowa
Miejsko – Szkolny Klub Sportowy ORION Sulechów
Piotr Górawski
Piłka siatkowa
Strefa Piłki Siatkowej Zbąszynek
Paulina Zastawa - Schodowska
Wioślarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Piotr Basta
Wioślarstwo
Klub Sportowy AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Sławomir Jaworski
Pływanie
Klub Pływacji TOTIS VIRIBUS Świebodzin
Jacek Miciul
Pływanie
Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
Szymon Kulczycki
Tenis stołowy
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Paweł Sroczyński
Tenis stołowy
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków
Bogumił Połoński
Kickboxing
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BOKSING Zielona Góra
Tomasz Pasek
Kickboxing
Akademia Sportów Walki KNOCKOUT Zielona Góra
Bartosz Siemiński
Piłka nożna mężczyzn
Klub Sportowy FALUBAZ Zielona Góra
Janusz Kałuziński
Piłka nożna kobiet
Zakładowe Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej STILON Gorzów Wlkp.
Marek Przygocki
Unihokej
Uczniowski Klub Sportowy FENOMEN Babimost
Grzegorz Swadowski
Boks
Bokserski Klub Sportowy ORKAN Gorzów Wlkp.
Aleksander Czerwoński
Szachy
Klub Szachowy STILON Gorzów Wlkp.
Jacek Osiński
Piłka wodna
Klub Sportowy ALFA Gorzów Wlkp.
Dariusz Giedziun
Judo kobiet
Uczniowski Klub Sportowy OLIMP w Nowej Soli
Jarosław Czorniczek
Szermierka
Zielonogórski Klub Sportowy Drzonków

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Logo: RSS
  • Logo: Facebook
  • Logo: YouTube
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
System e-Usług
Baner: Baner partnerów 1Baner: Baner partnerów 2Baner: Baner partnerów 3Baner: baner_zgrana rodzina
  • Baner: LUBUSKA FEDERACJA SPORTU
  • Baner: ZKS PIĘCIOBÓJ
  • Baner: MINISTERSTWO SPORTU
  • Baner: ZKŻ STELMET
  • Baner: BLASZCZYK_TENIS
  • Baner: LRPO_MAŁY
  • Baner: Marta_Lindow
  • Baner: Marta_ESAB
  • Baner: Marta_Europejska Akademia Sportu
  • Baner: OŚRODKI_Z_WOSIR