Ilustracja do informacji: II PUCHAR POLSKI W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

II PUCHAR POLSKI W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• , Autor: Monika Sobiech
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 18 - 20 marca br. na obiektach sportowych Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbył się II Puchar Polski w pięcioboju nowoczesnym.
Na starcie zawodów stanęli pięcioboiści z 7 krajów. Oprócz gospodarzy, Polaków, udział w imprezie wzięli Czesi, Niemcy, Litwini, Węgrzy, Ukraińcy oraz reprezentant Belgii.
Podczas zawodów sklasyfikowano aż 116 uczestników startujących w kategoriach U17, U19, U21 i OPEN.

W rywalizacji kobiet zwyciężczynią została reprezentantka Węgier Blanka Bauer, która tryumfowała z dużą przewagą nad drugą na mecie zawodniczką Elżbieta Adomaityte z Litwy. Na trzecim stopniu podium stanęła Noemi Eszes (Węgry). Najwyżej sklasyfikowaną z Polek okazała się Natalia Hachulska, która ukończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu (6 najwyżej punktowany wynik turnieju szermierczego 25V/13D).
W rywalizacji mężczyzn tryumfowali Węgrzy, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Bence Demeter, drugie miejsce wywalczył Gergo Salga, a jako trzeci metę finałowego laser run przekroczył Gergo Bruckmann.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki rywylaizacji znajdziecie Państwo na stronie Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Lista powiązanych wydarzeń kalendarium

Archiwum

• II Puchar Polski w Pięcioboju Nowoczesnym

W dniach 18-20 marca na obiektach sportowych Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędzie się II Puchar Polski w Pięcioboju Nowoczesnym.
    Organizatorem spotkania jest Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego oraz Zielonogórski Klub SPortowy w Drzonkowie
    2022-03-18, 09:00:00 czytaj dalej