• 15-10-2014
  • drukuj
  • PDF
  • poleć
Z okazji otwarcia zmodernizowanej sali fitness serdecznie zapraszamy na Maraton Fitness podczas DNIA OTWARTEGO - 15 PAŹDZIERNIKA 2014!

19.30 – Analiza składu ciała (odpłatnie - 15 zł / 1 osoba) – Agnieszka Kościan
Osoba, która przyprowadzi największą liczbę znajomych na dzień otwarty otrzyma miesięczny karnet na zajęcia fitness GRATIS!

Zajęcia tego dnia są oczywiście bezpłatne!
  • 10-10-2014
  • drukuj
  • PDF
  • poleć
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra było organizatorem Międzynarodowego Turnieju Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w dniach 10-12 października 2014 r.
W imprezie uczestniczyło 10 zespołów: START Kalisz, START Szczecin, START Poznań, TOP Bolesławiec, START Wrocław, START Zielona Góra oraz dwa zespoły z Czech i jeden z Niemiec.
Otwarcia Międzynarodowego Turnieju dokonała Z-ca Prezydenta Miasta Zielona Góra – Wioleta Haręźlak.
Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: turniej indywidualny – zawodnicy grający na wózkach, turniej indywidualny – OPEN oraz turniej drużynowy w którym brali udział czołowi zawodnicy z kraju i z zagranicy, w tym podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka - Piotr Grudzień złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich – Londyn 2012 i aktualny srebrny medalista Mistrzostw Świata – Pekin 2014, oba medale zdobyte wspólnie z Marcinem Skrzyneckim w turnieju drużynowym.

Doskonale zaprezentowali się gospodarze – zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, którzy w turnieju drużynowym zajęli drugie miejsce. Zespół w składzie Piotr Grudzień, Tomasz, Jan Chełmicki, Dariusz Pawlak przegrali jedynie z reprezentacją START-u Kalisz – 2:3. Trzecie miejsce zajął zespół START-u Poznań pokonując reprezentację Monachium – 3:0. Drugi nasz zespół w składzie: Antoni Staruszkiewicz, Piotr Niemiec, Jerzy Wasilewski – podopieczni trenera Jacka Kaczmarka, zajął 8 miejsce przegrywając z reprezentacją Czech – Hradec Kralove – 0:3.
W turnieju indywidualnym zawodników grających na wózkach zwyciężył Staszak Daniel – START Wrocław wygrywając wszystkie pojedynki z Dariuszem Matkowskim – 3:0, Lechem Jabłońskim – 3:1, Tomkiem Jakimczukiem – 3:0. Drugie miejsce zajął Tomasz Jakimczuk START Zielona Góra – przegrywając jedynie z Danielem Staszakiem 0:3, a Dariusz Matkowski START Zielona Góra uplasował się na czwartej pozycji.
W turnieju indywidualnym – OPEN wygrał Gerhardt Wachter – GER, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Leszka Hyzyka – START Kalisz – 2:1, po bardzo emocjonującym pojedynku. 3 miejsce zajął Sławomir Borkowski  - START Kalisz, czwarte Taciak Piotr – START Poznań.

Należy podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy Międzynarodowego Turnieju i bardzo doskonałą grę naszych utytułowanych zawodników. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się w dniach 24-26.10.2014 r. w Pleszewie.