Ilustracja do informacji: PUCHAR ŚWIATA W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• , Autor: Katarzyna W.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Zakończyły się zmagania najlepszych pięcioboistek i pięcioboistów w Pucharze Świata. W imprezie startowało przeszło 150 zawodniczek i zawodników z 28 państw.

Wśród kobiet pierwsze trzy miejsca wywalczyły kolejno zawodniczki z Włoch, Litwy oraz Turcji :
1 SOTERO Alice
2 ASADAUSKAITE Laura
3 OZYUKSEL Ilke

W klasyfikacji końcowej dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Korei Południowej, z kolei na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Niemiec:
1 JUN Woongtae
2 LEE Jihun
3 DOGUE Patrick

W kategorii mix najlepszymi parami okazali się zawodnicy z Irlandii, Niemiec i Kazachstanu:

1 COYLE Natalya, LANIGAN-O KEEFFE Arthur,
2 SCHLEU Annika, ZILLEKENS Christian,
3 POTAPENKO Elena, ILYASHENKO Pavel,

W rywalizacji indywidualnej najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Szymon Staśkiewicz zajmując 17 miejsce. Pomimo starań i walki naszemu młodszemu pokoleniu sportowców nie udało się dostać do finałów tej prestiżowej imprezy. W ostatnim dniu zawodów, w którym rywalizowały sztafety mix 5 miejsce zajęli Natalia Dominiak i Szymon Staśkiewicz.