Młodzi sportowcy z całej Polski powalczą o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W 2019 r. zawodnicy spotkają się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. To już oficjalna decyzja Ministerstwa Sportu i Turystyki. - To bardzo dobra informacja. Nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.
- Sport to coś więcej niż tylko przysłowiowe zdrowie. To przede wszystkim rozwijanie swoich pasji, walka ze słabościami oraz motywacja do pokonywania przeszkód – zarówno tych w życiu osobistym, jak i w sporcie. Dziś Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie to miejsce z doskonałą bazą i potencjałem na europejskim poziomie – mówi marszałek.
Przypomnijmy już w przyszłym roku w Drzonkowie młodzi zawodnicy z całej Polski powalczą o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych.
Minister Sportu i Turystyki podjął decyzję o powierzeniu organizacji zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży:
- w roku 2017:
- województwu MAŁOPOLSKIEMU – w sportach zimowych,
- w roku 2018:
- województwu PODKARPACKIEMU – w sportach zimowych,
- województwu WIELKOPOLSKIEMU – w sportach halowych,
- województwu ŚLĄSKIEMU – w sportach letnich,
- województwu ŚWIĘTOKRZYSKIEMU – w sportach halowych,
- województwu LUBUSKIEMU – w sportach letnich.
- w roku 2019:
Doskonała baza, nowoczesne obiekty, najwyższe standardy
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie to ważne miejsce na mapie lokalnego sportu. Zajmujący prawie 40 ha kompleks pod Zieloną Górą powstał w 1976 roku. Od tego czasu stał się rozpoznawalną marką, zwłaszcza na polu jeździectwa i pięcioboju nowoczesnego. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku Drzonków był nawet jednym z najlepszych miejsc do uprawiania tej ostatniej dyscypliny. Z ośrodka codziennie korzystają pingpongiści, pływacy oraz uczniowie okolicznych szkół. Wreszcie, jest to jedno z niewielu miejsc w regionie, gdzie podczas zimy można zagrać w tenisa ziemnego. Dzięki unijnemu wsparciu ośrodek przeszedł gruntowną metamorfozę. Kompleks zmienił się nie do poznania, stając się nie tylko funkcjonalnym, ale i bardzo estetycznym. Poniesione nakłady pozwoliły, aby wojewódzki ośrodek znów stał się istotnym miejscem na mapie krajowych pływalni. Powodem do dumy WOSiR-u jest basen olimpijski, posiadający 10 torów o wybitnie sportowym profilu. Pływalnia spełnia wszelkie wymagania konieczne do organizowania zawodów mistrzowskich na poziomie krajowym i międzypaństwowym. WOSiR jest także bardzo użyteczny dla sportowców jako baza treningowa. Bardzo ważnym elementem modernizacji jest również zadaszenie pływalni. Lekka i nowoczesna konstrukcja pozwoliła na korzystanie z basenu wiosną oraz jesienią. Nie zapomniano też o najmłodszych. Przy mniejszym z odkrytych basenów zamontowano rwącą rzekę, grzybek wodny oraz masaże wodne i powietrzne. Oprócz basenów na gości ośrodka czeka zmodernizowana hala sportowa i tenisowa, zadaszona strzelnica, siłownia, obszerny hipodrom, strefa odnowy biologicznej, a także hotel. Ponadto, zamontowano nowe systemy grzewcze i ocieplenie, zaś kompleks poddano także termomodernizacji. Dzięki funduszom europejskim WOSiR wyróżnia się najbogatszą w województwie bazą sportową o europejskich standardach.
źródło: http://lubuskie.pl/news/19566/806/Mamy-OOM-2019-w-sportach-letnich/d,news-bootstrap/