W niedzielę 19 czerwca w WOSiR w Drzonkowie bawiliśmy się na VII Lubuskim Pikniku Zdrowia, który w tym roku połączony był z kampanią społeczną Stop Uzależnieniom. Każdy, kto dotarł do WOSiR mógł się bezpłatnie przebadać i zasięgnąć porady lekarskiej. Duża grupa uczestników - wśród nich marszałek Elżbieta Anna Polak dotarła na miejsce rowerem. - Przyjechaliśmy tutaj po zdrowie. Chcemy promować aktywny styl życia - mówiła "na mecie" marszałek.
– Lubuski Piknik Zdrowia to impreza, której już nie trzeba specjalnie reklamować. Widać, że w tym roku to już naprawdę żniwa. Przyzwyczailiśmy Lubuszan, że warto pomyśleć o sobie. I właśnie dzisiaj zajmujemy się sobą. Mierzymy ciśnienie, cukier, zasiegamy porad. Patrzymy w głąb siebie, bo profilaktyka jest najważniejsza i chcemy dzisiaj was o tym przekonać. – wyjaśniła marszałek Elżbieta Anna Polak.
Celem Pikniku jest promocja zdrowego stylu życia i zachęcenie Lubuszan do badań profilaktycznych oraz zadbania o zdrowie własne i najbliższych.
Organizatorami Pikniku byli: Urząd Marszałkowski (Departament Ochrony Zdrowia), Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
Organizatorem rajdu rowerowego był Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.
Organizatorem rajdu rowerowego był Robert Górski, prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.
To już VII Piknik Zdrowia
W tym roku do udziału w Pikniku zgłosiło się blisko 60 wystawców. Były nie tylko szpitale i przychodnie podległe samorządowi województwa lubuskiego, ale także niepubliczne jednostki, NFZ, Sanepid, organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną zdrowia, stacja krwiodawstwa, DKMS (rejestr dawców szpiku), przedstawiciele Rzecznika Praw Pacjenta, doradcy żywieniowi, producenci zdrowych chlebów i lodów, naturalnych olejów i kosmetyków, eksperci od diet wegańskich, wegetariańskich, doradcy ds. wizerunku, kosmetyczki, fryzjerzy.
Wśród propozycji sportowych znalazły się m.in. gry, zabawy, liczne konkursy, a także prezentacja dyscyplin sportowych i występy dzieci i młodzieży z lubuskich ośrodków kultury ( Dom Harcerza, Szkoła Tańca Gracja).
Lubuskie szpitale zaprezentowały sprzęt i aparaturę medyczną. Możliwe było także skorzystanie z bezpłatnych badań, porad i konsultacji. W miasteczku medycznym można było oddać krew, zbadać słuch, a Lubuszanki w wieku 50-69 lat mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.
Podróż po rower z Paszportem Zdrowego Lubuszanina.
Jak co roku na Pikniku było dużo pozytywnej energii, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz wyjątkowy konkurs: „Paszport Zdrowego Lubuszanina”. Konkurs miał na celu zachęcenie do skorzystania z ofert piknikowych: badań, porad lekarskich, honorowego oddania krwi i rejestracji, jako potencjalny dawca szpiku (DKMS). Nagrodą główną dla zwycięzcy konkursu był rower.
Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji
Galeria zdjęć: Lubuski Piknik Zdrowia 2016 (68)
- Fotka 1
- Fotka 2
- Fotka 3
- Fotka 4
- Fotka 5
- Fotka 6
- Fotka 7
- Fotka 8
- Fotka 9
- Fotka 10
- Fotka 11
- Fotka 12
- Fotka 13
- Fotka 14
- Fotka 15
- Fotka 16
- Fotka 17
- Fotka 18
- Fotka 19
- Fotka 20
- Fotka 21
- Fotka 22
- Fotka 23
- Fotka 24
- Fotka 25
- Fotka 26
- Fotka 27
- Fotka 28
- Fotka 29
- Fotka 30
- Fotka 31
- Fotka 32
- Fotka 33
- Fotka 34
- Fotka 35
- Fotka 36
- Fotka 37
- Fotka 38
- Fotka 39
- Fotka 40
- Fotka 41
- Fotka 42
- Fotka 43
- Fotka 44
- Fotka 45
- Fotka 46
- Fotka 47
- Fotka 48
- Fotka 49
- Fotka 50
- Fotka 51
- Fotka 52
- Fotka 53
- Fotka 54
- Fotka 55
- Fotka 56
- Fotka 57
- Fotka 58
- Fotka 59
- Fotka 60
- Fotka 61
- Fotka 62
- Fotka 63
- Fotka 64
- Fotka 65
- Fotka 66
- Fotka 67
- Fotka 68